Terapie a masáže

Přesto, že relaxačně meditační centrum KKPL ještě není v provozu, na diagnostiku a následné terapie podle tibetské medicíny se můžete objednat již nyní. Postaráme se o vás v našem centru Nala v Praze .
Terapie a masáže provádí vystudované lékařky tibetské medicíny Vlasta Hodanová a Anastazja Holečko.
 

Léčebné terapie jsou většinou kombinací jednotlivých terapeutických metod pro dosažení nejlepšího účinku. Použité metody jsou vybírány na základě diagnostiky a řešených problémů.

Kunye 

Tradiční tibetská masáž kunye byla zkomponována asi před 3900 lety a stala se nedílnou součástí lékařské tradice Tibetu. Staří Tibeťané široce užívali metody Kunye jak pro diagnózu tak pro samotnou léčbu pomocí speciálně nasycených olejů nebo na másle založených substancí. Při léčbě se často používaly větve stromů, tyče a kameny pro vyvíjení tlaku na různých částech a bodech těla. Tyto metody uzdravovaly a vracely pocit dobrého rozpoložení.

 

Masáž se skládá ze tří části:

„Ku” znamená aplikovat, nebo namazat tělo speciálně připravenými léčivými oleji

„Nye” je použití samotné masáže, která zahrnuje několik různých masážních technik svalů, šlach, bodů a energetických kanálů a také mobilizační techniky kloubů

„Či” je poslední částí terapie kunye, během které se z těla odstraní oleje pomocí prášku z ječmene nebo cizrny (peeling).

 

Tradiční tibetská medicína zahrnuje čtyři hlavní kategorie léčby:

1) léčivá strava

2) změna životního stylu

3) farmakoterapie

4) vnější terapie

Masáž kunye patří do čtvrté kategorie léčení spolu s terapiemi jako moxa, baňky, jukčo, balneoterapie a léčivé obklady. Tyto terapie se používají k obnovení rovnováhy v těle.

Regenerační a posilující účinky masáže kunye jsou popsány v mnoha zdrojích tibetské medicíny. Díky této terapii se mimo jiné odstraňují toxiny nahromaděné v těle a posiluje životní energie, dochází k úlevě od různých druhů bolestí a nemocí, eliminují se nervové a psychické poruchy, jako je nespavost, deprese a nervozita.

Masáž trvá obvykle 90-120 min

 

HorMe

Horme (celým tibetským názvem hor gyi me tsa) je typem horkého obkladu, nejlepším prostředkem  tibetské vnější medicíny pro zklidnění poruch Lung

Hor – starodávné království Horo (Mongolsko)

Me - oheň

Jedná se o přikládání směsi koření v bio kvalitě v bavlněném červeném pytlíčku máčeném do ohřátého sezamového oleje, na konkrétní body na těle – dlaně, chodidla, body na hlavě a páteři.

Masáž HorMe je velmi prospěšná při stresu a bolestech, vyživuje a omlazuje tělo.

Pomáhá při:

- nespavosti, úzkosti, stresu, depresích, emoční labilitě

- ztuhlosti končetin a svalů, bolesti kloubů, ochrnutí

- migrující bolesti

- otupenosti smyslových orgánů

- poporodních problémech, dysmenoree (menstruační bolesti)

- poruchách ledvin, otocích 

 

Baňkování

Metoda baňkování je velmi stará a dodnes využívána k řešení bolestí pohybového aparátu, díky reflexnímu účinku na orgány a také pro své detoxikační účinky.V tibetské medicíně se používá také jako diagnostická metoda bolestí. Používáme suchou metodu baňkování za pomoci kovových baněk a ohně. Baňky se přikládají na několik vteřin až minut.

 

Reflexní masáž chodidel a dlaní

Technika reflexní masáže vychází ze skutečnosti, že každá z oblastí (reflexních bodů) na našem těle, je propojena s jinými, více či méně vzdálenými částmi těla a orgány. Pomocí speciálních hmatů a tlaků vyvíjených na jednotlivé reflexní body na těle tedy můžeme ovlivnit vzdálené, avšak související oblasti.

Jukčo paličky

Tibetská reflexní terapie paličkami Jukčo (juk cho) je starověká a výhradně tibetská praxe zavedená tantrickými jogíny a vyvinutá kombinací medicíny a duchovních praktik. Poklepáváním paličkami vyvolává vibrace, které  pomáhají eliminovat nemoci a vyrovnávat energii velmi přirozeným způsobem. Léčba hůlkami má hlubší a silnější účinky než tlaky prstů a je skvělá pro bolesti hlavy, ztuhlý krk, akutní bolesti zad, plynatost, střevní problémy atd. Je také užitečná pro všechny nemoci, omezení a nervové napětí, které mohou jako důsledek očisty vzniknout z meditační a duchovní praxe.

 

Léčebná jóga Nedžang 

NEDŽANG - je soubor 24 speciálních cvičení, který doporučují tibetští lékaři svým pacientům při léčbě a prevenci jednotlivých nemocí. Cílem je očištění určitých míst v těle, ve kterých sídlí energie. Vyrovnané vnitřní energie, otevřené kanály a uvolněná mysl  jsou cílem každého z nás.

Cvičit mohou lidé bez rozdílu věku, omezená pohyblivost nebo bolestivost nejsou překážkou. Naopak velmi jemně uvolníme zatuhlá místa a protáhneme i takové orgány jako jsou oči, uši, nos.

Na jednotlivé lekce se prosím registrujte zde