Příběh KKPL

logoTransp.png

"Obecně je Karma Kungha Padkar Ling místem, kde se bude možné učit nejen buddhismu, ale také medicíně a způsobům, jak podpořit léčbu změnou životního stylu. Medicína má uzdravovat, proto zde nemá smysl dělat náboženské rozdíly.Buddhismus, jiné náboženství nebo ateismus – v nemocnici je to jedno.

Když jsme nemocní, potřebujeme doktora. Cílem nemocnice je vyléčit fyzickou nemoc. A nejen to. Je třeba také tišit mentální utrpení. Běžná medicína má mnoho způsobů, jak to řešit, ale i v buddhismu existuje řada metod, jak utišit mentální utrpení. Chceme-li se zbavit mentální bolesti, pak nejlepším …

a nejpřínosnějším způsobem je řídit se Buddhovým učením. Příčina všech našich současných nemocí a trápení těla i mysli tkví v minulosti. V minulých životech i v tomto jsme nahromadili špatnou karmu. Nemoci těla i mentální bolest jsou pouze důsledkem této karmy. Pro utišení mentálního utrpení, je proto kontakt s buddhismem zásadní.

Když začneme praktikovat buddhismus, zbavíme se mentálního utrpení. Navíc nám to také hodně pomůže s vyléčením fyzických nemocí. Proto když se nám podaří propojit léčebné centrum a buddhistické učení, naplní nemocnice svůj účel - zklidní nemoci těla – a mysl bude díky kontaktu s dharmou spokojená a šťastná. Takto se budou oba aspekty skvěle doplňovat. A díky tomuto dvojímu užitku bude náš život lepší. Z někoho pak možná bude buddhista, nebo přijme jiné náboženství, nebo zůstane ateistou. Ať tak či tak, fyzické nemoci…nepotřebuje nikdo z nás. Všichni se jich hlavně chceme zbavit. Žádná bytost si nepřeje být nemocná nebo duševně trpět. A protože nechceme zažívat tyto těžkosti, musíme očišťovat tělo a mysl. Proto když se medicína propojí s dharmou, vzájemně se stabilizují, podporují a doplňují. Je to myslím dobrý princip pro budování léčebného centra. Je z něj pak buddhistické centrum a zároveň léčebné centrum Tanadug. Jsem nesmírně šťastný, že se takové centrum staví. A nejen to. Obracím se ke třem klenotům, a žádám je, aby práce všech přátel, kteří se na budování podílejí, byla úspěšná, stejně jako všechny aktivity našich podporovatelů.

Neustále činím přání za dlouhý život všech,  aby tato práce mohla být dokončena. Myslím, že přinese obrovský užitek všem, bez ohledu na věk – – dětem, lidem středního věku i starším lidem. Všechny vás držím v srdci a modlím se ke třem klenotům za úspěch projektu. Jsem moc rád za všechny, kteří se podílejí na jeho realizaci. Děkuji vám! Vaše práce je velmi těžká a projekt ohromný. Je tak rozsáhlý, že jeho realizace bude přinášet řadu výdajů a obtíží. Ale z vaší práce jednou bude velký a hluboký užitek.

Proto vám ještě jednou všem

moc děkuji za vaši aktivitu!

Mnoho Taši Delek vám všem "

Šerab Gjalcchen Rinpočhe

KKPL Zakladatelé a podporovatelé

Vlasta Hodanová &

Petr Hodan

S vytrvalou snahou, nekončícím úsilím a  správnou motivací se snažíme krůček po krůčku pokračovat v našich vizích. 

Seznamte se s námi - tým KKPL

Na zveřejněných fotografiích je pouze část základu teamu KKPL. Ostatní, ač nepřítomni na fotografiích, jsou v plném nasazení a s každodenním úsilím přispívají k naplnění vizí nadačních fondů KKPL a Nala. 

 17.  Gjalwa Karmapa, Thaje Dordže 

 Šerab Gjalcchen Rinpočhe 

Máte nějaký dotaz? Napište nám.

Prosím neváhejte nás kontaktovat  s jakýmkoliv dotazem, rádi vám odpovíme v co nejkratší době. S trvalým úsilím. KKPL tým.

Děkujeme! Vše odesláno.

Zůstaňte ve spojení